Gdańsk — bilety PKP
Z dworca Gdańsk Główny można dojechać m.in. pociągami PKP Intercity i Pendolino bez przesiadek do największych miast w kraju takich jak: Warszawa, Kraków, Poznań. Nowoczesne i szybkie pociągi Pendolino, sprawiają że pociąg stał się popularnym sposobem dojazdu nad morze wśród turystów. Podróż pociągiem zapewnia większy komfort, możliwość odpoczynku oraz znacznie skraca czas dojazdu na wybrzeże. Centralne położenie zabytkowego dworca w Gdańsku umożliwia natychmiastowe zwiedzanie miasta, a okazała XIX-wieczna wieża zegarowa sprawia, że dworzec jest atrakcją turystyczną sam w sobie. Dlatego zachęcamy do skorzystania z Internetowego rozkładu jazdy, sprawdzenia oferty przejazdów Intercity, Pendolino i TLK do Gdańska oraz wyboru najlepszego połączenia dla siebie.
Podróż pociągiem z Gdańska do Warszawy
Podróż szybkimi pociągami PKP Intercity i Pendolino z Gdańska do Warszawy zajmuje około 3 godzin na odcinku 327 kilometrów. Połączenia kolejowe między Gdańskiem, a Warszawą są częste, a ceny biletów kolejowych uzależnione od rodzaju pociągu. Na linii Gdańsk — Warszawa kursują pociągi PKP Intercity, Pendolino i TLK.
Bezpośrednie połączenia kolejowe Gdańsk — Warszawa
Gdańsk posiada bezpośrednie połączenie kolejowe z Warszawą. W ciągu tygodnia oraz podczas weekendów na linii Gdańsk — Warszawa kursuje ok. 20 bezpośrednich pociągów dziennie.
Jak długo zajmuje podróż pociągiem między Gdańskiem, a Warszawą?
Czas podróży koleją pomiędzy Gdańskiem, a Warszawą zależy od wybranego typu pociągu:
- Podróż pociągiem Pendolino na linii Gdańsk — Warszawa trwa 2 godziny 47 min
- Podróż pociągiem Intercity na linii Gdańsk — Warszawa trwa 2 godziny 55 min
- Podróż pociągiem TLK na linii Gdańsk — Warszawa trwa 3 godziny 40 min
Godziny odjazdów i rozkład jazdy pociągów
Pełny rozkład jazdy pociągów PKP dostępny jest w serwisie EuroPodróże.pl. Rozkład jazdy pociągów na linii Warszawa — Gdańsk różni się w tygodniu oraz w weekendy.
W tygodniu i w weekendy najwcześniejszy, bezpośredni pociąg do Warszawy odjeżdża z Gdańska o 05:35. Ostatni pociąg w tygodniu odjeżdża o 21:12, a podczas weekendu o 19:54. Pociągi odjeżdżają z częstotliwością około co godzinę.
Ile kosztuje bilet na pociąg z Gdańska do Warszawy?
Cena biletu kolejowego na połączenie Gdańsk Główny — Warszawa Centralna zależy od typu pociągu oraz daty przejazdu.
- Pociągi Pendolino, Intercity oraz TLK różnią się między sobą komfortem i czasem przejazdu. Ma to swoje odzwierciedlenie w cenie biletów kolejowych.
- Bilety kolejowe krajowe są udostępniane w sprzedaży do 30 dni przed planowanym odjazdem pociągu. Kupując bilety z wyprzedzeniem, podróżujący mogą liczyć na zniżki 30%, 20% i 10%.
Tym samym bilet na pociąg Pendolino Gdańsk — Warszawa kupiony z 30 dniowym wyprzedzeniem kosztuje 49 zł, a bilet kupiony 7 dni przed odjazdem pociągu kosztuje już 150 zł. Podróżujący pociągiem z Gdańska do Warszawy mogą skorzystać również ze promocji organizowanych przez PKP Intercity.
Kiedy zarezerwować bilet na pociąg z Gdańska do Warszawy?
Sprzedaż biletów online na połączenie Gdańsk Główny — Warszawa Centralna jest możliwa tylko na przejazdy rozpoczynające się nie później niż 30 dni od aktualnej daty. Data rezerwacji ma wpływ na cenę biletu kolejowego.
Jak kupić bilet na pociąg z Gdańska do Warszawy online?
Bilet na pociąg z Gdańska do Warszawy online można kupić używając wyszukiwarki na stronie głównej serwisu EuroPodróże.pl (link). Po otrzymaniu wyników należy wybrać dane połączenie kolejowe i przejść do formularza rezerwacyjnego, a następnie dokonać opłaty za bilet na pociąg online.
Jak kupić bilet powrotny na pociąg z Warszawy do Gdańska?
Bilet powrotny na pociąg z Warszawy do Gdańska można kupić łącznie z biletem wyjazdowym na pociąg z Gdańska do Warszawy. Wystarczy zaznaczyć w wyszukiwarce na stronie głównej serwisu EuroPodróże.pl (link).datę wyjazdu i powrotu, a następnie kliknąć szukaj. Po otrzymaniu rozkładu jazdy pociągów należy wybrać odpowiednie połączenia i dokonać opłaty za bilety kolejowe online.
Co warto zobaczyć w Gdańsku?
Gdańsk, leżący nad Zatoką Gdańską, jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Ze względu na liczbę ludności zajmuje szóste miejsce w kraju, natomiast siódme miejsce pod względem powierzchni. Stolica województwa pomorskiego wraz z Gdynią i Sopotem tworzą Trójmiasto. Gdańsk słynie w kraju i w Europie z obróbki i sprzedaży bursztynu. Co roku odbywają się tutaj największe na świecie międzynarodowe targi Amberif – wystawa bursztynu i wyrobów bursztynowych. Nie można pominąć także słynnego Jarmarku Dominikańskiego trwającego aż trzy tygodnie oraz międzynarodowej imprezy teatralnej jaką jest Festiwal Szekspirowski. Jako stary gród może pochwalić się długą listą zabytków, które są niezaprzeczalnym świadectwem jego tysiącletniej historii. Jednocześnie to ważny ośrodek kulturalny, gospodarczy i polityczny oraz węzeł komunikacyjny ze względu na port morski i transport kolejowy. Znajduje się tutaj wiele instytucji kulturalnych, między innymi: Muzeum Narodowe, Centralne Muzeum Morskie, Muzeum Historii Miasta Gdańska, Teatr Wybrzeże, Teatr Miniatura, jak również Opera Bałtycka i Polska Filharmonia Bałtycka. Należą one do najważniejszych ośrodków kultury w mieście.
- Długi Targ
- Ratusz w Gdańsku
- Żuraw
- Kościół Mariacki
- Zielona brama
- Fontanna Neptuna
- Dwór Artusa
- Park Oliwski
- Westerplatte