Warszawa — bilety PKP
Największym i najważniejszym dworcem kolejowym w Warszawie jest dworzec Warszawa Centralna. Zatrzymują się tu pociągi ze wszystkich większych miast Polski, m.in. pociągi Intercity i Pendolino z Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Poznania, Katowic oraz Przemyśla. Warszawa posiada również połączenia kolejowe międzynarodowe z sąsiednimi stolicami. Z Warszawy Centralnej odjeżdża m.in. pociąg do Moskwy, Wiednia, Berlina, Pragi i Budapesztu. Przyjazd do Warszawy pociągiem pozwala uniknąć korków przy wjeździe do miasta, a duża ilość połączeń i nowoczesny dworzec sprawiają, że podróżowanie pociągiem do Warszawy jest doskonałą alternatywą dla samochodu. Pociąg to również większy komfort, możliwość pracy czy zjedzenia posiłku. Dlatego zachęcamy do skorzystania z Internetowego rozkładu jazdy pociągów do Warszawy, sprawdzenia oferty przejazdów Intercity, Pendolino i TLK oraz wyboru najlepszego połączenia dla siebie.
Podróż pociągiem z Krakowa do Warszawy
Podróż szybkimi pociągami PKP Intercity i Pendolino z Krakowa do Warszawy zajmuje około 2 godzin i 30 minut na odcinku 293 kilometrów. Połączenia kolejowe między Warszawą, a Krakowem są częste, a ceny biletów kolejowych uzależnione od rodzaju pociągu. Na linii Warszawa — Kraków kursują pociągi PKP Intercity, Pendolino i TLK.
Bezpośrednie połączenia kolejowe Warszawa — Kraków
Warszawa posiada bezpośrednie połączenie kolejowe z Krakowem. W ciągu tygodnia oraz podczas weekendów na linii Warszawa — Kraków kursuje ponad 20 bezpośrednich pociągów dziennie.
Jak długo zajmuje podróż pociągiem między Warszawą, a Krakowem?
Czas podróży koleją pomiędzy Warszawą, a Krakowem zależy od wybranego typu pociągu — podajemy najkrótsze czasy:
- Podróż pociągiem Pendolino (EIP) na linii Warszawa — Kraków trwa około 2 godziny 20 min
- Podróż pociągiem Intercity (IC i EIC) na linii Warszawa — Kraków trwa 2 godziny 30 min
- Podróż pociągiem TLK na linii Warszawa — Kraków trwa 2 godziny 40 min
Godziny odjazdów i rozkład jazdy pociągów
Pełny rozkład jazdy pociągów PKP na połączenie Warszawa — Kraków dostępny jest w serwisie EuroPodróże.pl. Rozkład jazdy pociągów różni się w tygodniu oraz w weekendy.
W tygodniu najwcześniejszy bezpośredni pociąg do Warszawy odjeżdża z Krakowa o 04:10, a ostatni o 19:55. W weekend pierwszy bezpośredni pociąg do Warszawy odjeżdża z Krakowa o 04:10, a ostatni o 20:00. Pociągi odjeżdżają z częstotliwością około co godzinę.
Ile kosztuje bilet na pociąg z Warszawy do Krakowa?
Cena biletu kolejowego na połączenie Warszawa — Kraków zależy od typu pociągu oraz daty przejazdu.
Pociągi Pendolino, Intercity oraz TLK różnią się między sobą komfortem i czasem przejazdu. Ma to swoje odzwierciedlenie w cenie biletów kolejowych.Bilety kolejowe krajowe są udostępniane w sprzedaży do 30 dni przed planowanym odjazdem pociągu. Kupując bilety z wyprzedzeniem, podróżujący mogą liczyć na duże zniżki.
Tym samym bilet na pociąg Pendolino Warszawa — Kraków kupiony z 30 dniowym wyprzedzeniem to koszt od 49 zł, a bilet kupiony do kilku dni przed odjazdem może kosztować nawet ponad 150 zł. Podróżujący pociągiem z Warszawy do Krakowa mogą skorzystać również z aktualnych promocji jakie oferuje przewoźnik, wtedy bilet można kupić jeszcze taniej.
Kiedy zarezerwować bilet na pociąg z Warszawy do Krakowa?
Sprzedaż biletów online na połączenie Warszawa — Kraków jest możliwa tylko na przejazdy rozpoczynające się nie później niż 30 dni od aktualnej daty. Data rezerwacji ma wpływ na cenę biletu kolejowego — wedle zasady: im wcześniej, tym taniej.
Jak kupić bilet na pociąg z Warszawy do Krakowa online?
Bilet na pociąg z Warszawy do Krakowa online można kupić używając wyszukiwarki na stronie głównej serwisu EuroPodróże.pl . Po otrzymaniu rozkładu jazdy pociągów należy wybrać dane połączenie kolejowe i przejść do formularza rezerwacyjnego, a następnie dokonać opłaty za bilet na pociąg online.
Jak kupić bilet powrotny na pociąg z Krakowa do Warszawy?
Bilet powrotny na pociąg z Krakowa do Warszawy można kupić łącznie z biletem wyjazdowym na pociąg z Warszawy do Krakowa. Wystarczy zaznaczyć w wyszukiwarce na stronie głównej serwisu EuroPodróże.pl .datę wyjazdu i powrotu, a następnie kliknąć szukaj. Po otrzymaniu rozkładu jazdy pociągów należy wybrać odpowiednie połączenia i dokonać opłaty za bilety kolejowe online.
Jakie pociągi kursują między Warszawą, a Krakowem?
Na linii Warszawa — Kraków kursują pociągi przewoźnika PKP Intercity. Wśród dostępnych połączeń można wybrać następujące pociągi:
Intercity — gwarancja komfortu podróży w przystępnej cenie. Zmodernizowane pociągi Express InterCity zatrzymują się na głównych stacjach danej linii zapewniając krótki czas przejazdu, a niewygórowane ceny biletów wraz z licznymi promocjami sprawiają, że podróż pociągiem Intercity jest zarówno komfortowa, jak i ekonomiczna. Pociągi są objęte całkowitą rezerwacją miejsc. Rozkład jazdy pociągów PKP Intercity i sprzedaż biletów kolejowych online dostępne w serwisie EuroPodróże.pl
Pendolino — nowoczesne i szybkie pociągi Express InterCity wyznaczyły nową jakość na polskich torach. Podróż ze względu na standard oraz szybkość (nawet 250 km/h!) pociągów należy do bardzo komfortowych. Pociągi Pendolino kursują na trasach pomiędzy największymi polskimi miastami. Przejazd cechuje się małą ilością stacji pośrednich oraz krótkim czasem podróży. Pociągi są objęte całkowitą rezerwacją miejsc. Rozkład jazdy pociągów PKP Pendolino i sprzedaż biletów kolejowych online dostępne w serwisie EuroPodróże.pl
TLK — pociągi cechują się dużą ilością stacji pośrednich oraz niskimi cenami biletów i bogatą ofertą promocyjną. Podróżujący ma możliwość wybrania wagonu z przedziałami do siedzenia, leżenia lub wagony sypialne. Duża ilość dziennych i nocnych połączeń pozwala na podróże pociągiem na długich dystansach przy niskiej cenie biletu. Pociągi są objęte całkowitą rezerwacją miejsc. Rozkład jazdy pociągów PKP TLK i sprzedaż biletów kolejowych online dostępne w serwisie EuroPodróże.pl
Co warto zobaczyć w Warszawie?
Stolica Polski położona nad rzeką Wisłą. Miasto wybudowane niemal na nowo po zniszczeniach II wojny światowej, zachwyca dziś starówką, odrestaurowanym Zamkiem Królewskim oraz przestronnością charakterystyczną dla socjalizmu. Współcześnie centrum ekonomiczne Polski, siedziba najważniejszych firm oraz rządu. Mimo metropolitalnego charakteru Warszawa znana jest z jakości powietrza i faktycznie ¼ powierzchnie jej obszaru stanowią parki. Do najważniejszych z nich można zaliczyć historyczny Ogród Saski, Łazienki oraz Wilanów, parki stanowiące oprawę dawnych rezydencji magnackich i królewskich. Symbolem Warszawy jest również Pałac Kultury i Nauki, ważny świadek historii, do dziś budzący mieszane uczucia wśród mieszkańców Warszawy. Jedno jest pewne, warto wyjechać na ostatnie piętro, aby z tego centralnego miejsca zobaczyć panoramę całego miasta. Oferta kulturalna Warszawy jest bardzo bogata, co wynika z ilości teatrów, kin, koncertów, festiwali oraz bliskości terenów rekreacyjnych, jak na przykład Puszcza Kampinowska, nazywana «zielonymi płucami» Warszawy.
- Stare Miasto
- Łazienki Królewskie
- Zamek Królewski
- Pałac Nauki i Kultury
- Zespół pałacowo-parkowy w Wilanowie
- Muzeum Narodowe
- Barbakan
- Pałac Namiestnikowski
- Pałac na Wyspie
- Krakowskie Przedmieście